امروز
دوشنبه
مرداد 1401
17
قمری:10 محرم 1444

میلادی:8 اوت 2022
 
تاریخ : پنجشنبه 13 مرداد 1401     |     کد : 3464

یعقوب هوشیار در قرار خدمت منطقه 10:

مشارکت مردم کارکرد و رویکرد اصلی مدیریت شهری است

شهردار تبریز ورود و مشارکت مردم در امور شهر را کارکرد و رویکرد اصلی مدیریت شهری قلمداد کرد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 10 تبریز، یعقوب هوشیار در دیدار با نخبگان حوزه شهرداری منطقه 10 تبریز در قالب قرار خدمت، اظهار کرد: دلیل عمده‌ای که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) درباره تغییر دیدگاه شهرداری از رویکرد خدماتی به حوزه اجتماعی و ظهور و بروز مسائل اجتماعی می‌دانند، همکاری نخبگان جامعه و انسان‌های ارزشمندی با شهرداری است. 
وی ادامه داد: بخش مغفول و مهم موضوع که ما امروز مخاطرات جدی در این حوزه داریم، بحث آگاهی است. اگر ما آگاهی جمعی را افزایش دهیم، در بسیاری از حوزه‌ها موفق خواهیم شد. 87 نوع آسیب اجتماعی داریم که خوشبختانه در تبریز همه آنها وجود ندارد. عمده دلیل ظهور و بروز این مسائل عدم آگاهی است. 
شهردار تبریز عنوان کرد: تغییر ذائقه و نگاه و اعتماد به نفسی که می‌تواند در کودکان اجرا شود، در کاهش میزان اعتیاد و تکدی‌گری و ... مؤثر است. هرچقدر که در جامعه آگاهی کاهش می‌یابد، آسیب‌پذیری آن بیشتر می‌شود. 
وی افزود: ما در جامعه‌ای مکتبی و مذهبی زندگی می‌کنیم که تمام تاکیدات بزرگان دینی آن تحصیل علم و دانش است. می‌توانیم از بعد مذهبی و مکتبی جامعه را به سمت آگاهی ببریم. بعد بعدی، مسائل فرهنگی است که از این منظر می‌توان به کاهش آسیب‌های اجتماعی پرداخت. 
هوشیار گفت: یک موضوع دیگر، حاکمیتی است که دستگاه‌های دولتی موظف به آگاه‌سازی در همه زمینه‌ها هستند. هیچ ظرفیتی در دنیا وجود ندارد که این همه مردم در خیابان و تجمعات حسینی حضور داشته باشند اما اینکه چقدر می‌تواند تاثیرگذار باشد، نکته مهمی است.
وی اظهار کرد: کارکرد و رویکرد مدیریت شهری ناظر بر این مطلب است که چیزی به نام مدیریت شهری بدون ورود و مشارکت مردم وجود ندارد. حضرت آقا نیز می‌فرمایند که مطالبات مردم باید تبدیل به مشارکت‌ آنها شود و در این زمینه شهرداری نقشی پررنگ دارد. 
هوشیار با بیان اینکه شهرداری برآمده از خود مردم است، گفت: هرچقدر مدیران شهرداری بتوانند این مطالبات را به کف جامعه ببرند، توفیق بیشتری یافته‌اند.

  


PDF چاپ چاپ