امروز
دوشنبه
مرداد 1401
17
قمری:10 محرم 1444

میلادی:8 اوت 2022
 
تاریخ : پنجشنبه 13 مرداد 1401     |     کد : 3459

یعقوب هوشیار خواستار شد؛

تعیین تکلیف سهم 50 درصدی شهرداری از محل پروژه صاحب الامر

شهردار تبریز خواستار تعیین تکلیف سهم 50 درصدی شهرداری از محل پروژه صاحب الامر شد و گفت: عدم وجود معبر موجب شده تا مغازه‌های احداث شده در بازار صاحب الامر دچار رکود شوند.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 10 تبریز ، یعقوب هوشیار در جریان برگزاری جلسات اداری قرار خدمت شهرداری تبریز در منطقه 10، اظهار کرد: تکلیف سهم 50 درصدی و 80 مغازه شهرداری تبریز در پروژه‌ صاحب الامر باید هرچه سریع‌تر مشخص شود.
وی ادامه داد: فقدان معبر در این بازار موجب شده تا مغازه‌های احداث شده دچار رکود شوند. اصفهان از تبریز الگوبرداری کرده و میدان نقش جهان را ساخته و در شأن تبریز نیست که در این میدان قدیمی، میوه‌فروشی شود.
شهردار تبریز در ادامه از احیای دوباره میدان صاحب آباد تبریز با حفظ هویت تاریخی این مجموعه خبر داد و گفت: در وهله نخست باید وضعیت موجود این مجموعه مستندسازی و مغازه‌های مجاز و غیرمجاز احداث شده در آن مشخص شوند.
هوشیار تصریح کرد: باید هماهنگی لازم با اداره کل راه و شهرسازی در خصوص انتقال اصناف صاحب آباد به بلوک تازه تاسیس توسط راه و شهرسازی صورت گیرد. 
وی با تاکید بر لزوم حفظ هویت تاریخی میدان صاحب آباد یادآور شد: نحوه تملک اصناف محل و واحدهای مجاز و غیرمجاز و احیای دوباره میدان صاحب‌آباد و مجموعه حسن پادشاه باید در دستور کار قرار گیرد.
زارعی شهردار منطقه 10 تبریز نیز در خصوص انتقال میوه و تره بار به بلوک جدید گفت: در ضلع جنوبی چایکنار معبری ایجاد شده است و ضلع شمالی آن ظاهراً با مخالفت میراث مواجه شده است.
میدان صاحب آباد مجموعه‌ تاریخی و ارزشمند ایران در زمان سلطان حسن آق‌ قویونلوها احداث شده است. عمارت نصریه شامل مسجد، مدرسه، مقبره و زاویه در میدان صاحب آباد بوده و در دوره صفویه به ویژه دوره شاه طهماسب، مسجد شاه طهماسب در میدان ساخته شده است.

  


PDF چاپ چاپ