امروز
سه شنبه
مهر 1399
29
قمری:03 ربيع الأول 1442

میلادی:20 اکتبر 2020
 
تاریخ : چهارشنبه 9 مهر 1399     |     کد : 2680

طی ۶ ماهه نخست سال جاری صورت پذیرفت؛

جمع‌آوری 19 هزار و 33 تن زباله از محدوده منطقه10 تبریز

معاون خدمات شهری شهردار منطقه 10 تبریز از جمع‌آوری 19 هزار و 33 تنی زباله از محدوده منطقه طی 6 ماه نخست خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 10 تبریز، عبدالرضا واحد زبرلو با اعلام این خبر اظهار داشت: جمع آوری زباله، تنظیف و رفت و روب معابر و محلات یکی از عمده فعالیت هایی است که به صورت منظم و مستمر و در راستای رفاه حال شهروندان و پاکسازی محیط شهری از آلودگی ها انجام می شود.
وی با بیان اینکه طی شش ماهه نخست سال جاری هزار و 663  تن نخاله نیز از سطح منطقه جمع‌آوری شده است، تصریح کرد: جمع آوری نخاله از زمین‌های خالی و بایر، رفع زوائد بصری و نازیبائی‌های شهری، مقابله با حیوانات موذی و از بین بردن حشرات سمی را از اهم مواردی عنوان کرد که در برنامه پاکسازی نیروهای خدمات شهری منطقه 10 در قالب تنظیف و پاکسازی عملیاتی شده است.
معاون خدمات شهری منطقه 10 تبریز با بیان اینکه این منطقه با استفاده از ماشین‌آلات مکانیزه و مخزن‌های جمع آوری زباله سعی در افزایش بهداشت و جلوگیری از ورود شیرابه‌ها به محیط دارد، افزود: طی شش ماه گذشته 16 هزار و 891 تن تن زباله به‌صورت مکانیزه و 2 هزار و 142 تن با توجه به موقعیت محلات به‌ صورت دستی توسط اکیپ های خدماتی جمع‌آوری  و به مرکز دفن زباله منتقل شده است.
وی اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان، کار جمع آوری زباله و نخاله‌ها سخت‌تر از گذشته است که همکاران با رعایت همه شیوه نامه‌های بهداشتی در این راه تلاش می‌کنند.

 

 


PDF چاپ چاپ