امروز
شنبه
آذر 1399
8
قمری:13 ربيع الثاني 1442

میلادی:28 نوامبر 2020
 
تاریخ : شنبه 14 تير 1399     |     کد : 2575

عضو شورای شهر تبریز:

پارک ستارخان به محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت اهالی منطقه تبدیل می‌شود

عضو شورای شهر تبریز گفت: پارک ستارخان که پیش بینی می شود تا پاییز امسال به بهره برداری برسد، محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت اهالی منطقه خواهد بود.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 10تبریز، محرم محمدزاده با اعلام خبر فوق اظهار کرد: پارک ستارخان از سالها قبل به شکل یک قبرستان متروکه و با قبرهای قدیمی بود و با توجه به اینکه جمعیت این محل زیاد است، پیشنهاد شد تا یک پارک در محل این قبرستان احداث شود.
وی ادامه داد: ابتدا با این پیشنهاد مقابله می شد اما در نهایت این تصمیم گرفته شد که قبرستان ستارخان به پارک تبدیل شود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز عنوان کرد: احداث پارک در محل قبرستان ستارخان را شهرداری با هزینه خود تقبل کرده است و قرار است چند مزار مطهر شهدا، در جای خود باقی بماند.
او افزود: در محل این مزار مطهر، المان سازی می شود تا یاد و نام این شهدا با عزت و احترام در جای خود باقی بماند. 
محمدزاده گفت: دیگر قبوری که از قدیم در این محل وجود دارد، جاهای مشخصی دارد و هر کس بخواهد نشانه قبر عزیز آنها بماند، نام و مشخصات متوفی در اندازه یک کاشی باقی خواهد ماند. 
وی تصریح کرد: در کنار ساماندهی قبور، در این محل بیش از سه هزار اصله درخت کاشته شده و گلکاری و چمن کاری نیز می شود تا این محل به فضای سبز تبدیل شود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز یادآور شد: قبرستان ستارخان به فضایی تبدیل می شود تا یک محل برای تفریح و گذران اوقات فراغت افراد منطقه باشد. این منطقه از مناطق کم برخودار است و بچه ها و خانواده ها هیچ مکانی برای تفریح ندارند.
او گفت: طراحی و نقشه کشی این پارک توسط افراد متخصص انجام شده است و کار احداث آن تا چند ماه تمام می شود. این موضوع در کمیسیون عمران و خدمات شورا مطرح شده است و با توجه به کار منظم و مداوم در این محل، امیدواریم پارک ستارخان تا پاییز امسال افتتاح شود.

 

 


PDF چاپ چاپ