امروز
شنبه
آذر 1399
8
قمری:13 ربيع الثاني 1442

میلادی:28 نوامبر 2020
 
تاریخ : پنجشنبه 12 تير 1399     |     کد : 2573

بازدید نمایندگان مجلس از برخی پروژه های عمرانی شهرداری منطقه 10 تبریز

دوتن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندار تبریز، شهردار تبریز، رئیس و اعضای شورای شهر و شهردار منطقه 10 امروز از آخرین روند اجرایی برخی از پروژه‌های عمرانی این منطقه بازدید کردند.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 10 تبریز، این بازدید چند ساعته ظهر امروز در هوایی گرم و تابستانی انجام یافت که طی آن برخی پروژه‌های عمرانی این منطقه با حضور علیرضا منادی و روح اله متفکرآزاد دو تن از نمایندگان تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.
ازپروژه هایی که امروز توسط مسئولان استانی و شهری مورد بازدید قرار گرفت می توان به «طرح بازآفرینی اسد گلی» اشاره کرد. 
عملیات ساختمانی احداث مسکن در منطقه اسد گولی با راه اندازی کارگاهی از سوی شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان در این منطقه آغاز شده است که طی آن ۲۴۰ واحد مسکونی در این منطقه شهرک ارم احداث می شود.
بازدید از مراحل اجرایی پروژه تبدیل آرامستان ستارخان به پارک و فضای سبز، از دیگر بخش های این بازدید چند ساعته بود.
طرح ساماندهی گلزار شهدای «ستارخان» تبریز و ایجاد فضای سبز در این مکان یکی از پروژه های مهم شهرداری منطقه ۱۰ تبریز است که با هدف ایجاد کاربری تفریحی و ورزشی و فضای سبز اجرا می شود.
در شعاع ۷۵۰ متری این گورستان ۸۵ هزار نفر ساکن هستند و باتوجه به وجود گسل در این منطقه نیاز به مکانی امن برای مواقع بحرانی همچون زلزله احساس می شد که با ساماندهی این آرامستان و ایجاد فضای سبز این نیاز برطرف می شود.
این گورستان دارای بیش از ۳۵ هزار متر مربع وسعت بوده که پس از ساماندهی به فضای سبز و فضاهای فرهنگی و ورزشی تبدیل می شود. شهرداری تبریز با طرح ساماندهی گلزار شهدای «ستارخان» تبریز به چند خواسته مهم اهالی پاسخ می دهد و علاوه بر ساماندهی این آرامستان قدیمی، فضای سبز و کاربری ورزشی و تفریحی در این مکان ایجاد می شود و همچنین این پارک به عنوان محل اسکان موقت مردم منطقه در مواقع بحرانی خواهد بود. اعتبار پیش بینی شده برای ساخت این پروژه ۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است.
با تبدیل گورستان ستارخان به پارک، در منطقه ای کم برخوردار پارکی ایجاد می شود که از این لحاظ حائز اهمیت است.

 

 

 


PDF چاپ چاپ