امروز
جمعه
خرداد 1399
16
قمری:13 شوال 1441

میلادی:5 ژوئن 2020
 
تاریخ : چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399     |     کد : 2529

در راستای تحقق نهضت کاشت یک میلیون درخت در سال ۹۹ ؛

عملیات اجرایی فاز سوم پارک ۳۵هزار متر مربعی «ستارخان» آغاز شد/ بهره برداری در ۶ماهه اول سال

شهردار منطقه ۱۰ تبریز از آغاز عملیات اجرایی فاز سوم پارک ستارخان به وسعت ۳۵هزار متر مربع در این منطقه خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 10 تبریز، رسول وظیفه شناس در این خصوص اظهار کرد: تبدیل گورستان ستارخان به پارک موضوعی بود که حتی پیش از انقلاب اسلامی نیز مطرح بود و اهالی مشتاق احداث فضای سبز در محل این گورستان و صاحبان قبور مخالف این طرح بودند.
وی ادامه داد: بعدها طرحی ارائه کردیم که با توجه به قرارگیری این فضا در یکی از مناطق کم برخوردار شهر، می توان با جا به جایی قبور، پارک را احداث کرد که این طرح با موافقت هر دو گروه مواجه شد.
وی با بیان اینکه وسعت این پارک ۳ و نیم هکتار است، افزود: علاوه بر ایجاد فضای سبز، محیط فرهنگی از جمله یک کتابخانه دوطبقه ای و ابزار ورزشی مورد نیاز شهروندان را در این پارک تدارک می بینیم.
شهردار منطقه ۱۰ تبریز با بیان اینکه عملیات اجرایی پارک ستارخان در ۳ فاز اجرایی شده است، افزود: در فاز اول نرده ها را برداشتیم و در فاز دوم که نوروز امسال انجام شد، اقدام به برداشتن سنگ ها کردیم که فاز سوم از امروز با کاشت درختان، آغاز شد.
وظیفه شناس با اشاره به پیشرفت قابل توجه پروژه، وعده داد که در ۶ ماهه اول سال جاری پارک ستارخان به عنوان هدیه شهرداری تبریز در اختیار شهروندان عزیز قرار بگیرد.

 


  


علیرضا اکبری