امروز
پنجشنبه
آذر 1397
22
قمری:06 ربيع الثاني 1440

میلادی:13 دسامبر 2018
 
تاریخ : دوشنبه 9 مهر 1397     |     کد : 1861

احداث پل عابر پیاده اتوبان پاسداران از سوی شهرداری منطقه ده تبریز

عمليات نصب پل عابر پياده در اتوبان پاسداران به پایان رسید.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ده تبریز،  معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه گفت: عمليات نصب پل عابر پياده در اتوبان پاسداران با هدف تردد آسان و مطمئن شهروندان و عابرين پياده اجرا شد.
وی، فرهنگسازي جهت استفاده درست از پلهاي عابر پياده را ضروري دانست و افزود: در حال حاضر بسياري از عابران پياده ترجيح ميدهند با عبور از عرض خيابان و تحمل مشقات فراوان تحمل کنند و خطر تصادف با خودروهايي كه سرعت بالايي دارند را به جان بخرند. 
بنابر اذعان پلیس راهور استان ساخت پل هوایی برای عابر پیاده کمک شایانی به کاهش تصادفات و روان ساختن ترافیک می کند.
مهندس عمرانی فر با  اشاره به این‌که ‌هرچه تجهیزات و امكانات ترافیكی در سطح شهر بیشتر باشد، امنیت تردد نیز بیشتر می‌شود، تصریح کرد: افزایش تعداد پل‌های عابر پیاده،  تمایل شهروندان برای استفاده از پل و عبور از عرض خیابان را بیشتر می‌کند که نتیجه آن امنیت تردد در سطح شهر است. همچنین با کمتر شدن میزان تردد عابران پیاده در عرض معابر ترافیك شهر نیز روان‌تر می‌شود و میزان بروز حوادث كاهش می‌یابد.
وی در پایان تصریح کرد: در كنار موضوع آموزش و فرهنگ سازي افزايش تجهيز و احداث پلهاي عابر پياده در راستاي تشويق شهروندان و ايجاد رغبت در شهروندان براي استفاده از آنها از مهمترين اقداماتي است كه ميتوان با بهكارگيري آنها به قانونمند كردن هرچه بيشتر شهروندان از يكسو و نهادينه شدن فرهنگ استفاده از پلهاي عابر پياده اميدوار بود.
گفتنی است این پل دارای 53 متر طول و عرض عرشه 5 /2 متر با مشارکت سازمان سیما،منظر و فضای سبزشهری شهرداری تبریز به صورت غیر مکانیزه احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

علیرضا شکوهی
نوشته شده در   دوشنبه 9 مهر 1397  ساعت  09:19   توسط   علیرضا شکوهی    تعداد بازدید  162
ویرایش شده در سه شنبه 10 مهر 1397 ساعت 13:45 توسط علیرضا شکوهی
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :