امروز
پنجشنبه
بهمن 1397
4
قمری:18 جمادى الأولى 1440

میلادی:24 ژانویه 2019
 
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397     |     کد : 1815

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی در جهت احداث و راه اندازی کتابخانه و قرائت خانه ستارخان در سطح حوزه منطقه ده

جلسه ای در خصوص احداث و راه اندازی کتابخانه و قرائت خانه درسطح حوزه با حضور تنی چند از ...

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ده تبریز، جلسه ای در خصوص  احداث و راه اندازی کتابخانه و قرائت خانه در سطح حوزه با حضور تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، شهردار منطقه ده ، مدیر عامل سازمان میادین وساماندهی مشاغل شهری ، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ، اعضای انجمن خیریه کتابخانه ساز استان، در اتاق جلسه منطقه  برگزار شد.
در این جلسه مهندس وظیفه شناس توجه بیشتر به احداث و راه اندازی کتابخانه و قرائت خانه در مناطق محروم و کم برخوردار که نیاز جدی به این موضوع دارند عنوان کرده و افزود،  مسئله کتاب و کتابخوانی یکی از الزامات مهم پیشرفت فرهنگی کشور می باشد وباید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. وشهرداری منطقه ده همواره حامی فرهنگ و هنر جوانان بوده و انشالله مصوبه شورای اسلامی شهردر راستای توسعه امر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، کلنگ احداث کتابخانه ستارخان به زودی به زمین زده خواهد شد. شهردار منطقه افزود با توجه به فرهنگ بالای مردم منطقه امیدواريم با ساخت این کتابخانه توسط شهرداري شاهد تغییرات فرهنگی محسوسي باشیم.
در ادامه حجت الاسلام جعفری مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان اعلام آمادگی آن موسسه را در خصوص ایجاد و یا احداث محل و مجموعه هایی بصورت مشارکتی با شهرداری منطقه ده  را اعلام نموده و افزود، همکاری و سرمایه گذاری مشارکتی با شهرداری که مستقیما با مردم و شهروندان محترم ارتباط نزدیکی دارند قطعاً باعث هرچه بهتر انجام شدن و تحقق این مشارکت خواهد شد در این جلسه مصوب شد، اداره اوقاف حداکثر تا یک ماه آینده نسبت به تهیه مجوزهای لازم اقدام مربوطه را انجام دهد. مهندس خدایی مدیر کل کتابخانه استان نیز دراین جلسه اظهار داشت: با تلاش در حوزه ترویج فرهنگ کتابخوانی، سطح آگاهی و دانایی در جامعه بالا رفته و روند تصمیم‌گیری را در حوزه‌های کلان اجتماعی تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ همچنین افزایش سطح آگاهی، کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت. و مقرر گردید این اداره کل و مجمع خیرین کتابخانه ساز استان نسبت به عملیاتی نمودن کتابخانه ستارخان و همچنین سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری نیز تا یک ماه آینده نسبت به آماده سازی بازارچه ستارخان و تحویل به کتابخانه اقدامات مربوطه را انجام دهند.

 علیرضا شکوهی