امروز
پنجشنبه
بهمن 1397
4
قمری:18 جمادى الأولى 1440

میلادی:24 ژانویه 2019
 
تاریخ : سه شنبه 19 تير 1397     |     کد : 1814

حضور شهردار منطقه ده تبریزدر برنامه تبریزیم

شهردار منطقه ده تبریز با حضور در برنامه تلویزیونی تبریزیم به تشریح پروژه های این منطقه پرداخت.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ده تبریز، مهندس وظیفه شناس در ابتدای سخنانش در برنامه تبریزم ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع) با اشاره به احداث چهار پارک محله ای جدید درسطح حوزه منطقه ده گفت:  عملیات عمرانی احداث باغ فدک کوثر به مساحت 5000 متر مربع در غرب میدان انقلاب و پارک بانوان آنالار باغی در محله سید ابراهیم از سوی تلاشگران حوزه عمران این شهرداری در حال طی مراحل اتمام احداث برای تبدیل شدن به پارک محله ای می باشد و به زودی این پروژه های عمرانی برای استفاده شهروندان آماده  بهره برداری می شود. وی با اشاره به اهداف احداث این پروژه ها گفت: شهرداری منطقه ده با هدف توسعه سرانه های فضای سبز، ساماندهی، بهسازی و زیباسازی حوزه شهرداری منطقه ده، توزیع خدمات رفاهی و تفریحی مناسب برای شهروندان با هدف استقرار گام به گام توسعه پایدار شهری اقدام به احداث پارکهای محله ای در سطح منطقه نموده است. شهردار منطقه ده ادامه داد: رفع نیازهای اجتماعی، فرهنگی و ایجاد فضایی شاد برای بانوان و همچنین ایجاد تحرک و انگیزش دربانوان ازطریق شرکت در مشارکت های اجتماعی از هدف ها و مزایای احداث پارک بانوان آنالار باغی است.
 وی همچنین از اجرای طرح ساماندهی و تبدیل قبرستان ستارخان به پارک محله ای خبر داد و تصریح کرد: در این راستا کمیته مشترکی بین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و شهرداری منطقه ده تشکیل شده است و با اجرای این طرح در ماههای آتی بخشی از نیاز ساکنین این منطقه در خصوص فضای سبز و سلامت محیط برطرف می شود. وی در ادامه به احداث پارک نیایش در اتوبان پاسداران  اشاره و ایجاد روحیه شادی و نشاط، افزایش فضای سبز شهری و تبدیل بافت فرسوده غیر ارزشمند را از دلایل اصلی راه اندازی این پارک برشمرد و عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده در ماههای آتی این پارک به مجموع پارک‌های شهری اضافه می‌شود.
مهندس وظیفه شناس همچنین از اتمام کف سازی بازار تاریخی تبریز دربازار مسگرها خبر داد و افزود: با توجه به تردد بالای این مسیر درطول روز کلیه عملیات عمرانی و کفسازی مسیر با حداکثر توان و بصورت شبانه روزی انجام پذیرفته است. وظیفه شناس ضمن اعلام خبرفوق اظهار داشت: درراستای ارتقاء کیفی معابر بازار تاریخی تبریز عملیات کفسازی بازار مسگرها به اتمام رسیده و آماده افتتاح می باشد. شهردار منطقه ده تبریز تصریح کرد: در رویکرد جدید شهرداری منطقه  ودر جهت ارائه خدمات بهینه به شهروندان در حوزه فضای سبز شهری سعی داریم به محلات نگاه ویژه ای داشته باشیم. شعار ما این است که در هر محله یک پارک وجود داشته باشد تا مردم بتواند از فضای سبز مناسب استفاده کنند. در پایان مهندس وظیفه شناس ضمن قدردانی ویژه از حمایت های شهردار محترم تبریز و نیزپیگیری های اعضای محترم شورای اسلامی شهر در راستای پیشبرد اهداف تعیین شده در این منطقه از بینندگان محترم برنامه و شهروندان عزیز تشکر نمود.

 


علیرضا شکوهی