امروز
پنجشنبه
آذر 1397
22
قمری:06 ربيع الثاني 1440

میلادی:13 دسامبر 2018
 
تاریخ : پنجشنبه 27 ارديبهشت 1397     |     کد : 1781

پیام تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

شهردار منطقه ده تبریز در پیامی فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت.

ماه رمضان، فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و اُنس با محبوب جاودانه را پدید ‌آورده و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می‌ریزد.


به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ده تبریز، مهندس وظیفه شناس شهردار منطقه ده کلانشهر تبریز به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان ، پیام تبریکی صادر نمود. متن پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی
"
شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَینَاتٍ مِنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ "

ماه رمضان، فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده داری است که عشق ملکوتی و اُنس با محبوب جاودانه را پدید آورده و شهد مناجات و نیایش برای دعا و نیایش را در کام انسان می ریزد. بار دیگر ماه مبارك رمضان فرا رسید و مؤمنان با قلوبی مالامال از ایمان و امید به ضیافت پرشکوهی می‌روند که حضرت دوست میزبان آن است. ماه رمضان ماه نزول قرآن، ماه رحمت و بندگی و آگاهی بیشتر از حقایق هستی است و این هدف در سایه تلاوت قرآن و تدبر در آن به دست می‌آید. رمضان برترین ماه خدا، که روزهایش بهترین روزها، شب‌هایش بهترین شب‌ها و ساعاتش بهترین ساعات، آغاز آن رحمت، میانه‏اش مغفرت و پایان آن آزادى از آتش جهنم است. ماهی که آمدنش، بشارت الهی را در جان و روح انسان‌ها و دعای دلنشین سحر و زمزمه‌های نغز نیایش را بر آسمان و زمین طنین‌انداز می‌کند. ماه سراسر برکت و رحمت و سرور که نزول قرآن و شب قدرش، قدر و منزلتی خاص به آن بخشیده است. رمضان ماه معنویت و صفای نفس و مناجات و روی آوردن به خداست، ماه استمداد و بهره‌مندی از فیوضات و اتصال به ذات تبارک و تعالی است . امیدوارم برآن باشیم در این ماه عزیز فرصت را غنیمت شمارده و از لحظه لحظه توفیق درک ماه شریف رمضان غافل نشویم. اینجانب حلول ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و برکت و غفران و نیایش های عارفانه و بندگی خالصانه را به همه شهروندان تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیق بهره‌مندی همگان از لحظه لحظه‌های با ارزش این ماه معنوی، به عنوان اندوخته‌ای ارزشمند در مسیر ترقی و تکامل را از درگاه ایزد منان مسالت دارم.


علیرضا شکوهی
نوشته شده در   پنجشنبه 27 ارديبهشت 1397  ساعت  10:52   توسط   علیرضا شکوهی    تعداد بازدید  154
ویرایش شده در جمعه 28 ارديبهشت 1397 ساعت 12:02 توسط علیرضا شکوهی
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :