امروز
پنجشنبه
بهمن 1397
4
قمری:18 جمادى الأولى 1440

میلادی:24 ژانویه 2019
 
تاریخ : سه شنبه 25 ارديبهشت 1397     |     کد : 1779

طی بازدید ازستاد مدیریت بحران منطقه صورت گرفت.

جلسه ستاد بحران شهرداری منطقه ده با حضور مدیربحران شهر آمل/ بازدید ازتجهیزات و امکانات ستاد مدیریت بحران منطقه ده

شهردار منطقه ده گفت: آمادگی ستاد بحران برای مقابله با حوادث مهم است.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ده تبریز ، جلسه ستاد  بحران با حضور مدیر وکارشناسان مدیریت بحران شهر آمل، شهردار ، مدیر بحران ، ودیگر مسئولین شهرداری منطقه ده تبریز برگزار شد. این جلسه در مرکز بحران شهرداری منطقه ده و به میزبانی این منطقه در راستای همکاری های متقابل  جهت کاهش ریسک برگزار شد. در این جلسه کارشناسان و اعضا ستاد بحران  به بحث و تبادل اطلاعات در خصوص مناطق بحرانی و افزایش تعاملات در زمینه مدیریت بحران به گفتگو پرداختند. درابتدای جلسه مهندس وظیفه شناس ضمن عرض خیر مقدم به مهندس عطائیان مدیر بحران آمل وهئیت همراه  با بیان اینکه مدیریت زمان، مهمترین بخش از مدیریت بحران است، گفت: تمهیدات و برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که حداکثر احساس امنیت را در ساعت ها و روزهای نخستین امداد رسانی به آسیب دیدگان القا کند؛ در اینصورت تداوم عملیات امدادی با آرامش بیشتری همراه خواهد بود. وی با اشاره به اینکه مدیریت بحران باید قبل از وقوع حادثه مانورهای خود را به طور کامل انجام دهد تا میزان آمادگی و کاستی های خود را در شرایط بحرانی بشناسد تاکید کرد: آمادگی در برابر بحران نیز همچون انجام خدمات شهری بخشی از سیاست های اصلی شهرداری است. در ادامه مهندس عطائیان، با تشکر از اهتمام شهرداری منطقه ده به موضوع ستاد بحران گفت: باید پذیرفت که در کشوری زندگی می کنیم که در معرض بلایای طبیعی متعددی قرار دارد و طبیعتاً تبریز نیز از این قاعده مستثنی نیست با این حال همت شهرداری منطقه برای ارتقا وضعیت مدیریت بحران شهر قابل تقدیر است. وی خواستار همکاری همه جانبه  با  مدیریت بحران منطقه شد.
مدیر بحران منطقه نیز با ارائه توضیحاتی اقدامات مدیریت بحران منطقه را تشریح نموده و از آمادگی کامل عوامل و نیروهای امداد و بحران خبرداد.
برنامه ریزی و ارائه راه کارهای موثر و کارآمد قبل، حین و بعد از وقوع بحران از موضوعاتی بود که حاضران در جلسه در خصوص آن به تبادل نظر پرداختند. درادامه قسمتهاي از ستاد از جمله انبار، تجهيزات و ادوات و پد هلیکوپتر تکمیل شده منطقه ، پارک دو منظوره ارم، سالن دو منظوره ارم ، مورد بازدید قرار دادند و از نزدیک در جریان فعالیت های بحران منطقه قرار گرفت.

علیرضا شکوهی