امروز
شنبه
فروردين 1400
28
قمری:05 رمضان 1442

میلادی:17 آوریل 2021
 
 

گزارش عملکرد انفورماتیکی سایت کامپیوتر شهرداری منطقه 10 کلانشهر تبریز در سال 1392

 

راه اندازی سيستم اتوماسيون اداري :

سیستم اتوماسیون اداری که مراحل اولیه آن از قبیل خرید سرور ، نصب برنامه بر روی سرور ، انتقال چارت سازمانی منطقه و لیست پرسنل و رویه گردش نامه ها بر روی سیستم ، تعریف کدهای کاربری و برگزاری کلاسهای آموزشی برای همکاران ، تجهیز واحدهای منطقه به امکانات سخت افزاری ، نصب و تنظیمات مربوط به نرم افزار بر روی کلیه سیستم های منطقه ، از اوایل سال جاری آغاز شده بود در مهر ماه بصورت رسمی مورد استفاده همکاران عزیز در مکاتبات اداری قرار گرفته است.

همچنین اقدامات لازم جهت راه اندازی ارجاع بین سازمانی (بین مناطق و مرکز) با هماهنگی سازمان محترم آمار و فناوری اطلاعات شهرداری تبریز صورت گرفت.

 


افتتاح شبکه داخلی و برق اضطراری ساختمان اداری منطقه :

شبکه داخلی و برق اضطراری ساختمان اداری منطقه که کارهای اجرائی آن از سال 91 آغاز شده بود در اوایل سال جاری بصورت رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 
استارت فاز اول عملیات اجرایی سيستم آرشيو الكترونيكي :

با زحمات سازمان محترم آمار و فناوری و همچنین بایگانی منطقه لیست پرونده ها ، استخراج و از بانک اطلاعاتی منطقه یک جدا گردید و بر روی سرور منطقه انتقال یافت. اجرای پروژه آرشیو الکترونیکی ، توسط سازمان فناوری به پیمانکار واگذار گردید.

همچنین کارگاهی در منطقه به آرشیو اختصاص یافته و مراحل اسکن پرونده ها توسط پیمانکار آغاز گردیده است و تاکنون با پیشرفت بیست درصدی در حال اجرا  بوده و سیستم آرشیو الکترونیکی برای پرونده های اسکن شده در منطقه قابل بهره برداری میباشد.

 

راه اندازی سیستم دامین منطقه :

سیستم دامین منطقه با هدف افزایش سطح امنیت اطلاعات و محدود کردن سطح دسترسی کاربران به اطلاعات سایر واحدها و کنترل فایلهای مشترک، در مهر ماه سال جاری مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

ایجاد و تقویت ارتباط بیسیم منطقه با شبكه شهرداري تبريز :

با تقویت مسیر ارتباطی بین رادیوهای ساختمان اداری منطقه با دکل عون بن علی طی آذرماه سال جاری و نیز ایجاد مسیر جدید ارتباط رادیویی ساختمان اداری با فیبر نوری شرکت واحد اتوبوسرانی که با همکاری سازمان محترم آمار و فناوری اطلاعات شهرداری تبریز صورت گرفت مشکل قطعی ارتباط و کاهش سرعت مرتفع گردید.

 

برقرار نمودن ارتباط بین منطقه و ساختمان جدید خدمات شهری و فضای سبز :

 با توجه به تأسیس ساختمان جدید خدمات شهری و اجرائی و فضای سبز منطقه و لزوم برقراری ارتباط بین منطقه و ساختمان مذکور، ارتباط رادیویی با نصب یکدستگاه رادیو در پشت بام ساختمان خدمات شهری و دکل ساختمان منطقه در بهمن ماه سال جاری برقرار گردید.

 

 

تعویض کابلهای فرسوده رادیو منطقه :

از عوامل موثر در سرعت ارتباط ، کیفیت کابلهای ارتباطی میباشد که با خرید و تعویض کابلهای مذکور در دی ماه سال جاری، کیفیت مطلوب حاصل گردید.

 

ایجاد زیر ساختهای پیاده سازی سیستم یکپارچه شهرسازی:

تجهیزات مورد نیاز جهت پیاده سازی سیستم جدید شهرسازی در منطقه از طریق سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری تبریز خریداری و حسب نیاز در اختیار همکاران شهرسازی منطقه قرار گرفت.

 

 

برقرار نمودن ارتباط ATM بانک شهر شعبه عالی نسب:

شبکه بین عابر کارت بانک شهر و ساختمان شعبه بانک شهر برقرار گردید و عابر کارت مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

سایر فعالیت ها و خدمات ارائه شده توسط این واحد عبارتند از:

·        رفع ایراد و پشتیبانی انفورماتیکی  پرونده های شهرسازی ، درآمد ، نوسازی و مشاغل

·        پشتیبانی سیستمهای مالی

·        پشتیبانی سیستم اتوماسیون اداری

·        ایجاد کدهای کاربری جدید و تعریف دسترسی ها در سیستمهای منطقه

·        رفع ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری سیستمهای منطقه

·        تهیه و نصب نرم افزارهای عمومی بر روی سیستمهای منطقه

·        آموزش و راهنمایی همکاران از لحاظ انفورماتیکی