امروز
جمعه
اسفند 1398
2
قمری:27 جمادى الثانية 1441

میلادی:21 فوریه 2020
 
تاریخ : دوشنبه 7 بهمن 1398     |     کد : 2372

طی سال جاری صورت گرفت؛

تخریب 7 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در شهرداری منطقه 10

شهردار منطقه 10 تبریز از تخريب 7 بناي غيرمجاز تجاري - مسكوني در سال جاری خبر داد و گفت: تخريب اين بناها براساس حكم كميسيون ماده 100 انجام گرفته است.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 10 تبریز، رسول وظیفه شناس با اعلام این خبر افزود: این بناها با هدف صیانت از حقوق شهروندی با حکم قضایی و در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای بدون پروانه و غیر مجاز، با همکاری معاونت خدمات شهری و اجرای احکام منطقه تخریب شدند.
وی با بیان اینکه جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه ۱۰ با جدیت پیگیری می شود، یادآور شد: ساخت وسازهای غیراصولی علاوه بر آسیب جدی به سیمای شهری، به دلیل فقدان استحکام بنا مشکلاتی از جمله به خطر افتادن جان و سرمایه افراد را نیز به همراه دارد ضمن آن که مامورین جلوگیری از تخلفات ساختمانی با هدف مقابله با این ساخت و سازها به صورت مستمر در منطقه گشت ‌زنی کرده و از هرگونه تخلف جلوگیری می‌کنند .
وظیفه شناس اضافه کرد: تخریب دو طبقه غیر مجاز ساختمانی در خیابانهای ایده لو، انقلاب و اسلامیه، تخریب یک واحد تجاری در حوالی خیابان معلم ، تخریب واحد مسکونی در محله مرغ فروشان، تخریب منزل مسکونی در خیابان شهید جودی ، تخریب منزل مسکونی در خیابان فرمانفرمایان روبروی بیمارستان کودکان  از جمله مواردی بود که سال جاری نسبت به تخریب آنها اقدام شد.
وي از شهروندان خواست در راستاي جلوگيري از بروز هرگونه خطر احتمالي، ضمن رعايت ضوابط شهرسازي براي انجام ساخت و ساز نسبت به اخذ مجوزهاي لازم از طريق شهرداري اقدام كنند.

 
 
 


علیرضا اکبری