امروز
چهارشنبه
آبان 1397
23
قمری:06 ربيع الأول 1440

میلادی:14 نوامبر 2018
 
تاریخ : پنجشنبه 21 تير 1397     |     کد : 1816

شهردارمنطقه ده تبریزبه ارائه گزارش عملکرد منطقه پرداخت

در جلسه شورای معاونین شهرداری تبریز که با موضوع ارائه گزارش عملکرد شهردار منطقه ده با حضور قائم مقام شهردار تبریز ومعاونین شهرداری ...

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ده تبریز، در جلسه شورای معاونین شهرداری کلانشهر تبریز که با موضوع ارائه گزارش عملکرد شهردار منطقه ده با حضور قائم مقام شهردار تبریز و معاونین شهرداری در اتاق جلسه منطقه برگزار شد شهردار منطقه ده تبریز به ارائه گزارش کامل و جامعی از حوزه های مختلف کاری وضعیت موجود ، معرفی ظرفیت ها، فرصت ها و چالش های پیش روی این منطقه پرداخت. عملکرد کلی سه ماهه اخیر شهرداری این منطقه در حوزه های فنی و عمرانی، معرفی پروژه های تکمیل شده و در دست اقدام و اولویت دار منطقه ، پروژهای خدماتی ، اقدامات فرهنگی و زیباسازی سطح منطقه نیز به شکل مصور و همراه با توضیحات مربوطه به سمع و نظر قائم مقام شهردار کلانشهر تبریز و حاضرین رسید. وی  اقدامات عمرانی و اجرای آسفالت و بهسازی سطوح آسفالتی معابر را یکی از مهمترین اقدامات سه ماهه اخیر در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان عنوان کرد و افزود: تلاش کل مجموعه شهرداری منطقه ده بر آنست تا با ارائه خدمات در زمینه بهسازی آسفالت ،رسیدگی به معابر از لحاظ ایمن سازی مسیرها و ارتقاء ضریب ایمنی تردد شهروندان ، ارائه خدمات در زمینه پاکیزگی، نظافت و آراستگی شهری ، رسیدگی به فضای سبز و... در تمامی ابعاد مدیریت شهری و برای داشتن شهری سالم تر و آبادتر فعالیت کند. وی با اشاره به  اقدامات انجام شده و پروژه‌های در دست اقدام فضای سبز  به منظور توسعه  فضاهای سبز و فراهم نمودن امکانات رفاهی و تفریحی برای شهروندان ،بهسازی و زیباسازی سطح منطقه،  با هدف استقرار گام به گام توسعه پایدار شهری اقدام به احداث پارکهای محله ای باغ فدک کوثر، پارک آنالار باغی و... در سطح منطقه نموده است.
مهندس وظیفه شناس در ادامه همچنین از فعالیت های مالی انجام شده در سال جاری نیز گزارشی ارائه نمود و افزود: با وجود منابع مالی محدود شهرداری منطقه ده، این شهرداری تمام تلاش خود را برای تامین ابزار های لازم برای خدمات رسانی بهتر انجام داده است. وی اظهار داشت شهرداری منطقه ده  با تلاش کلیه مجموعه مالی و اداری و شهرسازی و معماری خود طی ماههای اخیر اقدامات قابل توجهی در صدور پروانه ساختمانی، تشکیل کمیته وصول مطالبات و پیگیری مطالبات جهت افزایش درآمدهای منطقه برای ارتقاء سطح اجرایی پروژه های عمرانی و خدماتی و صیانت از حریم و حدود شهری و اراضی با جلوگیری از تخلفات ساختمانی و مقابله با ساخت و ساز های غیرمجاز را نیز در دستور کاری خود قرارداده است.
وی همچنین با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ و اهمیت موضوع همیاری و همراهی مردم با شهرداری برای رسیدن به شهری سالم ،آباد و ایده آل شهروندان ادامه داد: آگاهی رساندن به شهروندان در خصوص حقوق شهروندی خود و سایر افراد و آموزش های لازم در زمینه قوانین و مقررات شهری از جمله موضوعاتی مانند نگهداری فضای سبز ،رعایت قوانین و مقررات شهری ، آپارتمان نشینی ، قوانین پسماند و پرداخت عوارض و…می تواند کمک موثری به نگهداری شهر و همکاری با مجموعه مدیریت شهری داشته باشد که به همین جهت این منطقه از شهرداری در کنار کلیه اقدامات خدماتی و عمرانی در بحث آموزش چهره به چهره شهروندان از رده های سنی مختلف کودکان تا بزرگسالان وارد عمل شده است و با برگزاری کارگاههای آموزشی سعی در ایجاد هرچه بیشتر حس تعلق و مالکیت افراد به شهر را دارد.
مهندس موسایی قائم مقام شهردار کلانشهر تبریز ضمن تقدیر  و تشکر از شهردار منطقه ده از فعالیتهای عمرانی و خدماتی انجام گرفته این شهرداری افزود: شهرداری نهادی است که حوزه های مختلف عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و خدمات شهری را شامل می شود، بر این اساس جهت تحقق یک عملکرد خوب و مطلوب نیازمند بهره گیری از تخصص های مختلف و متناسب با حوزه ها می باشد؛ به طور قطع جذب ایده های مناسب در مدیریت شهری موجب جلب رضایت و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان می شود. وی احیای حقوق شهروندی را مهم ارزیابی کرد و افزود: اجرای طرح های جدید در مدیریت شهری به اشکال نوین، در تحقق جلب رضایت عمومی مردم جامعه تاثیر به سزایی دارد. در پایان این جلسه قائم مقام شهردار تبریز بر کیفی سازی اجرای پروژه ها، رسیدگی به مناطق کمتربرخودار، ارائه مطلوبتر خدمات به محلات سطح منطقه و توزیع متوازن خدمت رسانی را از مدیر منطقه ده خواستار شد و بر آن تأکید کرد.
 علیرضا شکوهی
نوشته شده در   پنجشنبه 21 تير 1397  ساعت  09:47   توسط   علیرضا شکوهی    تعداد بازدید  332
ویرایش شده در پنجشنبه 21 تير 1397 ساعت 10:16 توسط علیرضا شکوهی
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :